1934/1521
Rokokoform kaffe- og teservice af sølv, indvendig forgyldt, bestående af kaffekande H. 23 cm, tekande H. 19 cm, sukkeskål og flødekande. Stemplet 830S. Vægt 1362 gr. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Alle dele graverede i bunden.
Varia, 22. august 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud