1850/585
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)
“Sumpen”, 1966. Sign., betitled og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 52×62.
Enkelte små krakeleringer.
Moderne kunst og design, 11. december 2018
Vurdering
Hammerslag