2441/237
Maria Thymann (f. København 1867, d. sst. 1928)
Kystparti fra Nymindegab. Sign. Maria Thymann. Olie på lærred. 35×53.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Fra
i
Vurdering
854612 |