Nederlandsk maler, 17. årh.
Interiør med to skrivere. Usigneret. Olie på lærred. 97×114.
Proveniens: 1800-tals britisk samling (doubleret af Francis Leedham, London, aktiv 1831–1858).
Flere større reparationer/lapper på bagsiden. Enkelte minimale ridser og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
19 bud