2124/​180

Kaffekande af pletsølv. Bund nummereret 1672. Alexander Katsch (Kach), Skt. Petersborg og Berlin, 19. årh. H. 20 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK