2124/180
Kaffekande af pletsølv. Bund nummereret 1672. Alexander Katsch (Kach), Skt. Petersborg og Berlin, 19. årh. H. 20 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag