1704/​1572

Fransk konsolur i profileret kasse af mahogni, i siderne glas, prydet med beslag af forgyldt messing, urskive med romertal. Urværk stemplet Vincenti & Cie. 19. årh. H. 39. B. 26. D. 17.

Finerskade og -revner. Mindre ridser og mærker. Pendul medfølger. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 26. januar 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK