1315/1592
Samling diverse sølv bestående af bl.a bestik, skåle, smørnæb og kasserolle med hanke af træ, æggebæger samt A. Dragsted æske, lille bakke og skål på fire fødder. Vægt eksl. dele med stål mm, inkl. smørnæb og kasserolle 2470 gr. (57)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Flere dele med gravering.
Varia, 11. april 2013
Vurdering
Hammerslag