2437/938
Dansk snedkermester
Et par lænestole af bejdset elm, sko af messing. Sæde, ryg og armlæn betrukket med lysegrøn uld. Udført 1950érne. (2)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|