2447/620
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“CH 07”. Tre-benet skalstol af sortlakeret lamineret træ, sæde og ryg betrukket med sort skind. Designet 1963. Udført og mærket hos Carl Hansen & Søn.
Serienr. 896050
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
I
Aarhus
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering