2115/911
Bent Karlby, tilskrevet (f. Aa 1912, d. 1998)
Pendel med skærme af opalglas og sortlakeret metal. Udført hos Lyfa. H. 29. Diam. 42.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Nyere lakering. Skærm med mindre buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag