2416/​48

Art deco cigaræske af patineret bronze. Stemplet JJ Tura Bronce Ildfast. 1930'erne. H. 7. B. 22. D. 15.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK