2416/48
Art deco cigaræske af patineret bronze. Stemplet JJ Tura Bronce Ildfast. 1930'erne. H. 7. B. 22. D. 15.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag