1947/853
Emile Gallé (f. Nancy 1846, d. sst. 1904)
To vaser af gult matteret glas med rødt overfang udskåret med motiver i form af grene, blomster og blade. Hhv. rund og firesidet form. Sign. Gallé. H. 12,4 og 21,5. (2)
Sparsom brugspatina.
Moderne kunst og design, 19. november 2019
Vurdering
Hammerslag
19 bud