1747/63
Dansk maler, 19.-20. årh.
Marine med danske orlogsskibe og en damper på åbent hav. Usigneret. Olie på lærred. 43,5×57.
Krakeleringer og mindre afskalninger. Lærredet er dubleret. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 20. november 2017
Vurdering
Hammerslag