12103/8
Martin Mortensen (f. 1874, d. 1949)
Skønvirke vase af lertøj, dekoreret med glasurer i brune nuancer med elementer af rød og gul. Sign. monogram 1907. Unik H. 17.
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud