1813/559
Fritstående skrivebord af mahogni, front med skuffe og udtræksplade, side med skuffe. Beslag og sko af messing. Udført og mærket hos snedkermester Willy Beck. H. 74,5. L. 102,5. B. 66,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet. Tørringsrevner. Nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 27. marts 2018
Vurdering
Hammerslag
11 bud