1319/1551
Kaminur af forgyldt og patineret bronze og hvid marmor, prydet med allegori over Sommeren, urskive af hvid emalje med romertal samt sign. Lepin a Paris. 19. årh. H. 58 cm.
Nøgle medfølger ikke. Pendul. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Varia, 9. maj 2013
Vurdering
Hammerslag