2009/947
Burkhard Vogtherr
Et par højdejustérbare kontorstole med hjul, drejefunktion og stel af metal. Sæde og ryg betrukket med sort alcantar. Udført og mærket hos Fritz Hansen, 2000. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Betræk med pletter og smuds. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag