1831/1621
Fransk kompotske af sølv. Uidentificeret mester. 19. årh. Graveret med alliancevåben og grevekrone. Vægt ca. 90 gr. L. 21,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag