2016/747
Dansk møbeldesign
Et større og to mindre indskudsborde af teak. H. 37 og 40. L. 45 og 95. B. 38. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Vandskjolder. Let falmet. Nyrestaureret.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud