2432/780
Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Serpent V”. Sign. Alechinsky, 15/120. Litografi og radering i farver. Lysmål 61,5×44.
Undersøgt i ramme. Fugtskjolder nederst på blad.
Vurdering