891/​294

Signeret Seirafian Isfahan tæppe, Persien. Klassisk medaljondesign på lys bund. Knyttet med korkuld på silkekæde. Signeret: Iran Isfahan Seirafian. Ca. 880.000 kn. pr. m2. 20. årh.s slutning. 165×104.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag