1334/89
Johan Christoffer Boklund (f. Kulla Gunarstorp 1817, d. Stockholm 1880)
En munk. Sign. J. B. München 1852. Olie på lærred. Oval. 24×20.
Krakeleringer og enkelte retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 19. august 2013
Vurdering
Hammerslag