2425/​868

Brita Grahn (f. Sverige 1907)

Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Blomstermønster i gule og brune nuancer på grøn bund. Sign. Brita Grahn. L. 198. B. 135.

Generel god stand med normal patina. Frynser fjernet.

Moderne kunst og design, 18. juni 2024

Vur­dering

15.000 DKK

Hammerslag

12.500 DKK

12.500 DKK