2425/868
Brita Grahn (f. Sverige 1907)
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Blomstermønster i gule og brune nuancer på grøn bund. Sign. Brita Grahn. L. 198. B. 135.
Generel god stand med normal patina. Frynser fjernet.
Vurdering
Hammerslag