1804/​935

Philippe Starck (f. Paris 1949)

“Rosy Angelis”. Standerlampe med stel af aluminium og skærm af hvidt stof. Udført og mærket hos Flos, Italien. H. 178.

Stand

Let brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Auktion

Moderne kunst og design, 23. januar 2018

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt

5 bud

Tidspunkt Byder Bud
1.200 DKK
1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK