1402/129
Johan Rohde (f. Randers 1856, d. Hellerup 1935)
Byparti fra Fanø. Sign. Johan Rohde 13. Olie på lærred. 32,5×39.
Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer samt små afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 6. januar 2014
Vurdering
Hammerslag