2439/​887

Arne Jacobsen (f. København 1902, d. sst. 1971)

“Grand Prix” Et sæt på fire spisestole med ben af forkromet stål. Ryg og sæde af formbøjet bøg. Model 3130. Formgivet 1957. Udført hos Fritz Hansen, 1970. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Enkelte defekter på beslag under sæde. Ekstra beslag monteret. Hak.

I Lyngby
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?