2043/251
Seks brittiske rottehaleskeer af sterlingsølv. Én af mester William Archdall, Dublin 1728. 18. årh. Vægt 423 g. L. ca. 20–21 cm. (8)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Dele med graveringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
12 bud