1709/64
Hollandsk maler, 19. årh.s midte
En prælat læser et brev i sit kammer. Sign. M. T. Olie på træ. 41,5×28.
Proveniens: Kolonibestyrer Baumann.
Enkelte retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 27. februar 2017
Vurdering
Hammerslag