2050/885
Fog & Mørup
Ottearmet lysekrone af messing med skærme af matteret glas. Udført og stemplet hos Fog & Mørup, 1950'erne. H. 60. Diam. 60.
Ridser og mærker. En skærm med reparation/limning. (Se foto)
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud