2138/​864

Georg Thams

Et par lænestole med ben af palisander, betrukket med sort skind. Model VP 64. Udført hos Vejen Polstermøbelfabrik. (2)

Litteratur: Domus Danica katalog, 1968.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag