1738/​1761

Sukkerskål af porcelæn, dekoreret i polykrome farver og guld med blomster. 18. årh.s slutning. H. 13. L. 24.

Lågknop limet. Mindre kanthak på låg. Brændingsrevner. Slitage på guld.

Varia (udskudt), 28. september 2017

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag