2126/661
Ejler Bille (f. Odder 1910, d. Ørby 2004)
Komposition. Sign. Ejler Bille 89, E.A. Litografi i farver. Bladstørrelse 56×42.
Litteratur: Moestrup nr. 76A.
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 29. juni 2021
Vurdering
Hammerslag