1349/8743
Russisk sukkerskål og flødekande af sølv med gennembrudte hanke, graveret med ornamentik, indvendig forgyldt. Mester Fedor Ivanov, Moskva 1908–26. Vægt ca. 306 gr. H. 9,5. (2)
Buler, ridser og mærker. Begge vipper.
Russisk tema-auktion, 2. december 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud