1909/55
Andrés Cortés (f. 1810, d. 1879, spansk maler)
En malkepige med kvæg i marken. Sign. A. Cortés. Olie på lærred. 55×46.
Mindre krakeleringer og afskalninger. Retoucheringer. Behov for rensning.
Ældre malerier og møbler, 25. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud