877/150
Signeret helsilke Qum tæppe, Persien. Design med medaljon på lys bund rigt prydet med slyngede grene, blomster og bladværk. Sign. Iran Ghom Keyhaninan. Urørt stand. 1–1,1 mio. kn. pr. m1. Ca. 2000. 204×131.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk
Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018
Vurdering
Hammerslag