877/​150

Signeret helsilke Qum tæppe, Persien. Design med medaljon på lys bund rigt prydet med slyngede grene, blomster og bladværk. Sign. Iran Ghom Keyhaninan. Urørt stand. 1–1,1 mio. kn. pr. m1. Ca. 2000. 204×131.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: carpets@bruun-rasmussen.dk Condition report on request. Contact: carpets@bruun-rasmussen.dk

Tæpper, varia, møbler, ure, 28. februar 2018

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag