2031/303
C. F. Sørensen, m.fl. (f. Samsø 1818, d. København 1879)
Marine og “Bastionen ved Toldboden”. Sign. C. F. Sørensen og usigneret. Bly og akvarel på papir. Bladstørrelse 12×19,5 og 12,5×21,5. (2)
Trykfold. Syre- og fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud