2125/7047
En samling på fire tvillingefigurer, Ere Ibeji. Udskåret patineret træ, metal, glasperler og kawriskaller. Yoruba, Nigeria. H. 25–30. (4)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag