1704/1620
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende romersk figur, skive af hvid emalje. 19. årh.s anden halvdel. H. 39. B. 63. D. 15.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul samt optræksnøgle medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 26. januar 2017
Vurdering
Hammerslag