2043/100
Axel Schovelin (f. København 1827, d. Frederiksberg 1893)
Kystparti med udsigt til Kronborg Slot. Sign. A.S. 1872. Olie på lærred. 44,5×64.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag