12141/​167

En dyb profileret senempire ramme af udskåret, forgyldt træ med hjørnepalmetter. 19. årh.s første del. Lysmål 62×53. Rammemål 80×71.

Sælger oplyser

Patina. Afskalninger og skrammer. Ét hjørne med retoucheringer.Gl. udbedringer.

Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag

550 DKK

550 DKK
500 DKK