12141/167
En dyb profileret senempire ramme af udskåret, forgyldt træ med hjørnepalmetter. 19. årh.s første del. Lysmål 62×53. Rammemål 80×71.
Patina. Afskalninger og skrammer. Ét hjørne med retoucheringer.Gl. udbedringer.
Kunst, antikviteter & design, 14. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag