2436/643
Axel Bentzen (f. København 1893, d. sst. 1952)
Potteplante, 1937. Sign. AB på bagsiden. Olie på lærred. 99×85.
Proveniens: Har hængt i Arne Bangs hjem.
Krakeleringer samt afskalninger.
Vurdering
963973 | ||
510262 (Autobud) | ||
963973 | ||
510262 (Autobud) | ||
890895 | ||
510262 (Autobud) | ||
907356 | ||
510262 |