2436/​643

Axel Bentzen (f. København 1893, d. sst. 1952)

Potteplante, 1937. Sign. AB på bagsiden. Olie på lærred. 99×85.

Proveniens: Har hængt i Arne Bangs hjem.

Krakeleringer samt afskalninger.

I Lyngby
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

963973 3.200 DKK
510262 (Autobud) 3.000 DKK
963973 2.900 DKK
510262 (Autobud) 2.400 DKK
890895 2.300 DKK
510262 (Autobud) 2.200 DKK
907356 2.100 DKK
510262 2.000 DKK