2435/218
“Musling” bestik af forgyldt sølv, bestående af 12 knive, seks gafler og tre skeer. Mester Andreas Martin Westrup, København 1832. Vægt 955 g. L. 17–20 cm. (21)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Graveret med initialer.
Vurdering
998214 | ||
4468 |