2446/537
Carl Cunningham-Cole (f. Farnham Surrey 1942)
Stor skål af stentøj. Dekoreret med gråhvid glasur, indvendigt desuden med grøn glasur med grå og rødbrune elemeter. Sign. monogram, HAK, stemplet Made in Denmark. H. 15,7. Diam. 40,5.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker.
Vurdering