2120/280
Seks væg-hurricanes af træ og metal, de fem hver med to lysarme, 20. årh. Syv tulipan-formede glas skærme medfølger. (6)
Proveniens: Erik Brandt.
Fremstår med spor af brug.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag