2120/​280

Seks væg-hurricanes af træ og metal, de fem hver med to lysarme, 20. årh. Syv tulipan-formede glas skærme medfølger. (6)

Proveniens: Erik Brandt.

Fremstår med spor af brug.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

2.500 DKK

2.500 DKK