Ubekendt maler. 19. årh.
Portræt af en kvinde med en lille dreng med en bog på skødet og en ung pige, der kigger ham over skulderen. Usigneret. Olie på lærred monteret på lærred. 92×71.
Mindre krakeleringer. Retoucheringer/reparationer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021