12038/​93

Edouard Vuillard (f. Cuiseaux 1868, d. La Baule 1940)

Portræt af Paul Cezanne. Tryksign. i venstre hjørne. Litografi. Udgivet i 1914 af Bernheim-Jeune. 38×28. Uindrammet.

Fold i nederste højre hjørne. Misfarvning og foxing langs siderne.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag