1250/1566
Omega lommeur af 18 kt. satineret guld, gylden skive signeret Omega de Ville, værk signeret Omega Watch Co., Swiss, Seventeen 17 Jewels, serienr. 31660400, cal. 601. Ca. 1970. Vægt ialt 46 gr. Kassediam. 43 mm. Samt urchatelaine af 18 kt. guld, vægt 17 gr. (2)
Uret går men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 13. december 2012
Vurdering
Hammerslag