2005/78
Kinesisk røgelseskar af bronze på tre fødder. Mærket Xuande. Ca. 1900. Vægt ca. 390 gr. H. 7,5. Diam. 10,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre buler, ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag