2005/​78

Kinesisk røgelseskar af bronze på tre fødder. Mærket Xuande. Ca. 1900. Vægt ca. 390 gr. H. 7,5. Diam. 10,5.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder mindre buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag