12044/138
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
Hans Moestrup: Henry Heerup. Det grafiske værk 1930–80. Forlaget Cordelia 1980. Folio. Med indlagt orig. litografi af Heerup. Sign. og nummereret 756/2700. 32,5×24,5.
I pæn stand.
Kunst, antikviteter & design, 29. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
39 bud